شما اینجا هستید

خبر ویژه » اعلام نظر هیات مدیره کانون وکلای دادگستری منطقه فارس در خصوص انتخابات اخیر اسکودا
گروه : خبر ویژه

درود بر همکاران اعضاي محترم هيات مديره كانون هاي وكلاي دادگستري؛

در باب انتخابات اخير اسكودا به فرزندان خانه حقّ بدهیم، از خانه واز عیب ها و کمی و‌کاستی های آن بگویند.
چه، بیانِ درد ها و واگو کردن درددل ها ،اگر از سرِ دلسوزی و صداقت و یکرنگی ودر قالبِ انجام وظیفه باشد، نه فقط خواسته اهلِ خانه که راهبردِ امروز و فردای ماست.

منِ فرزند کوچک خانواده اگر با شما درد دل نکنم و از دردهای خود آن هم در این فضای پر سر و صدا ، غبار آلود و صد البته پر هجمه نگویم، با که سخن بگویم؟

همکاران همدردم ؛
از تکرار آنچه بر ما فرزندان خانواده وکالت گذشته و این که چه بی مهری هایی دیده ایم و چگونه به اینجا رسیده ، و چه هزینه‌هایی سنگینی را برای آبادی و استقلال کانون پرداخته ایم ، در می گذرم. چه همگان از نزدیک آن را لمس کرده ایم و نیاز به یاد آوری نمی بینم.
در خانواده از “درگاه رانده وکالت” یک اختلاف حتّی کوچک هم پذیرفته نیست تا چه رسد، به آنچه این روزها دیده و شنیده می شود!
اختلاف سلیقه فی نفسه رحمت است و نه در قد و قواره آنچه این روزها در میان فرزندان خانواده بچشم می خورد!
بی رو در بایستی بگویم ، این بکش و‌مکش هايي كه اين روزها شاهد آن هستيم ناشی از خود بزرگ بینی ماست‌ و ریشه در “لجاجت ” دارد.
این سماجت برای به کرسی نشاندن حرف مان و بهتر بگویم، “لجاجت” جاده یک طرفه هم نیست و دو طرفه است‌.

عضو یا اعضایی ازخانواده بزرگ وکالت بحق از رَوَند انتخابات اخیر اسکودا شکایت دارند، گرچه خود و اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری فارس نیز نقدی جدّی بر رَوَند این انتخابات داشته و داریم، به هیچ وجه چنین حرکتی را تائید نکرده و انتخاب چنین روشی را در راستای مصالح و منافع و اعتبار خانه مشترک ( کانون وکلای دادگستری) و حلقه وصل “فرزندان خانه” یعنی اسکودا ،تاسیس ارزشمند و کارای اجرایی که همگان زحمت زیادی تا این زمان برای تر و خشک کردن و بزرگ کردنش متقبّل شده ایم تا بدین جایگاه و پایگاه رسیده ارزیابی نکرده و نخواهيم کرد.

ولی از آنجائیکه ما وکیل ایم‌ و مطیع و منقاد قانون بخود حقّ می دهیم این پرسش درون خانوادگی را بدون سر و صدا و دور از هر گونه تنش از خود بپرسیم و در قالب قانون بدان پاسخ دهیم و آن اینکه‌:
سرنوشت ماده ۲۳ اساسنامه اسکودا آن هم برای خانواده ای که شهروندان آن را الگوی ” قانون مداری می دانند و خود نیز در فرهنگ پنداری ، رفتاری و کرداری مان سنگ آن را به سينه زده و می زنیم ، به کجا انجامیده و چرا همچنان بی جواب مانده است؟!

تردیدی نیست، همگان ترجیح می دهیم اختلافات درون خانواده ای در خانواده حل شده و به بیرون از خانه کشانده نشود بدين خاطر سخن از اقلیّت و اکثریّت گفتن آنهم بوقت اتحاد روا نیست در یک فضای خانوادگی آن هم خانواده ای آزاده در شکل و شمایل اتحاديه کانون هاي وکلای دادگستری احترام به رای و نظر کوچکترین عضو خانواده در چگونگی اداره خانه، نشانه آزادمنشی دیگر فرزندان است و در این میان وظیفه فرزندان بزرگ خانواده سنگین تر!

کلام‌ پایانی آنکه نقدی اصولی بر تشكيل و چگونگی دعوت از نشست مجازی جمعه داریم، که بماند تا مجالي ديگر !

دکتر علی مندنی پور

رئیس هیات مدیره کانون وکلای دادگستري فارس و کهگیلویه و بویر احمد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کانون وکلای دادگستری منطقه فارس |