اعلام نظر هیات مدیره کانون وکلای دادگستری منطقه فارس در خصوص انتخابات اخیر اسکودا

در خانواده از "درگاه رانده وکالت" یک اختلاف کوچک هم پذیرفته نیست تا چه رسد، به آنچه این روزها دیده و شنیده می شود!

درود بر همکاران اعضاي محترم هيات مديره كانون هاي وكلاي دادگستري؛

در باب انتخابات اخير اسكودا به فرزندان خانه حقّ بدهیم، از خانه واز عیب ها و کمی و‌کاستی های آن بگویند.
چه، بیانِ درد ها و واگو کردن درددل ها ،اگر از سرِ دلسوزی و صداقت و یکرنگی ودر قالبِ انجام وظیفه باشد، نه فقط خواسته اهلِ خانه که راهبردِ امروز و فردای ماست.

منِ فرزند کوچک خانواده اگر با شما درد دل نکنم و از دردهای خود آن هم در این فضای پر سر و صدا ، غبار آلود و صد البته پر هجمه نگویم، با که سخن بگویم؟

همکاران همدردم ؛
از تکرار آنچه بر ما فرزندان خانواده وکالت گذشته و این که چه بی مهری هایی دیده ایم و چگونه به اینجا رسیده ، و چه هزینه‌هایی سنگینی را برای آبادی و استقلال کانون پرداخته ایم ، در می گذرم. چه همگان از نزدیک آن را لمس کرده ایم و نیاز به یاد آوری نمی بینم.
در خانواده از “درگاه رانده وکالت” یک اختلاف حتّی کوچک هم پذیرفته نیست تا چه رسد، به آنچه این روزها دیده و شنیده می شود!
اختلاف سلیقه فی نفسه رحمت است و نه در قد و قواره آنچه این روزها در میان فرزندان خانواده بچشم می خورد!
بی رو در بایستی بگویم ، این بکش و‌مکش هايي كه اين روزها شاهد آن هستيم ناشی از خود بزرگ بینی ماست‌ و ریشه در “لجاجت ” دارد.
این سماجت برای به کرسی نشاندن حرف مان و بهتر بگویم، “لجاجت” جاده یک طرفه هم نیست و دو طرفه است‌.

عضو یا اعضایی ازخانواده بزرگ وکالت بحق از رَوَند انتخابات اخیر اسکودا شکایت دارند، گرچه خود و اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری فارس نیز نقدی جدّی بر رَوَند این انتخابات داشته و داریم، به هیچ وجه چنین حرکتی را تائید نکرده و انتخاب چنین روشی را در راستای مصالح و منافع و اعتبار خانه مشترک ( کانون وکلای دادگستری) و حلقه وصل “فرزندان خانه” یعنی اسکودا ،تاسیس ارزشمند و کارای اجرایی که همگان زحمت زیادی تا این زمان برای تر و خشک کردن و بزرگ کردنش متقبّل شده ایم تا بدین جایگاه و پایگاه رسیده ارزیابی نکرده و نخواهيم کرد.

ولی از آنجائیکه ما وکیل ایم‌ و مطیع و منقاد قانون بخود حقّ می دهیم این پرسش درون خانوادگی را بدون سر و صدا و دور از هر گونه تنش از خود بپرسیم و در قالب قانون بدان پاسخ دهیم و آن اینکه‌:
سرنوشت ماده ۲۳ اساسنامه اسکودا آن هم برای خانواده ای که شهروندان آن را الگوی ” قانون مداری می دانند و خود نیز در فرهنگ پنداری ، رفتاری و کرداری مان سنگ آن را به سينه زده و می زنیم ، به کجا انجامیده و چرا همچنان بی جواب مانده است؟!

تردیدی نیست، همگان ترجیح می دهیم اختلافات درون خانواده ای در خانواده حل شده و به بیرون از خانه کشانده نشود بدين خاطر سخن از اقلیّت و اکثریّت گفتن آنهم بوقت اتحاد روا نیست در یک فضای خانوادگی آن هم خانواده ای آزاده در شکل و شمایل اتحاديه کانون هاي وکلای دادگستری احترام به رای و نظر کوچکترین عضو خانواده در چگونگی اداره خانه، نشانه آزادمنشی دیگر فرزندان است و در این میان وظیفه فرزندان بزرگ خانواده سنگین تر!

کلام‌ پایانی آنکه نقدی اصولی بر تشكيل و چگونگی دعوت از نشست مجازی جمعه داریم، که بماند تا مجالي ديگر !

دکتر علی مندنی پور

رئیس هیات مدیره کانون وکلای دادگستري فارس و کهگیلویه و بویر احمد.

به اشتراک بگذارید

دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *